Ürün Kodu 1553
Kategorisi Reverse Osmosis

Tezgah Altı Reverse Osmosis Sistemi

İÇME SUYU

Kullandığınız su ister şebeke suyu olsun ister kuyu suyu bunu arıtarak oldukça lezzetli ve sağlıklı bir içme suyuna çevirmeniz mümkün. Damacana suların kalitesiz saklanma koşulları sebebiyle ortaya çıkan riskleri kaldırarak, kullanım kolaylığı sunan bu sistemler uygun fiyatları ile kısa sürede kendilerini amorti etmektedir. Tezgah altı ve tezgah üstümodelleri bulunan cihazın montajı da gayet basittir. Ön arıtım kartuşları ve membrandan oluşan reverse osmosis sistemleri su kalitesinin daima sabit kalmasını garantiliyor. Ayrıca mikrobiyolojik arıtım için ultraviyole ışınlı sistemlerde bulunmaktadır.
 
TEZGAH ALTI OZMOS CİHAZI
Osmosis farklı iyon derişimlerine sahip olan ve aralarında bir yarı geçirgen membran bulunan iki çözeltinin ozmik basınç vasıtasıyla iyon derişimlerinin eşitlenmesi olayıdır.
Bu olayı tersine çevirmek için ozmik basınçtan daha büyük bir basınç uygulandığında, yarı geçirgen olan ve üzerinde 5 Angstrom boyutunda gözenekler bulunan membran sadece saf suyu geçirirken bakteriler, pirojenler, organik maddeler, askıda katı maddeler, erimiş tuzlar, nitrit aliminyum ve ağır metalleri tutar. 
Reverse Osmosis dışındaki hiç bir proses tek başına sudaki bütün yabancı maddeleri Reverse Osmosis veriminde arıtamaz.
 
Sistemin amacı; membran filtreden geçirileren su, basınç tankında bekletilir su kullanım ihtiyacı doğduğunda musluk düğmesine basılarak basınç altındaki su son karbon filtresinden ve ultraviole su sterilizatöründen (Ultraviole Sterilizatör opsiyoneldir) geçirilerek tatlandırılır ve içime hazırdır.
 
   
 
Tezgah Altı Reverse Osmosis sistemi
 
Kapasite : 50gal-75gal/gün (~180 lt-250 lt/Gün) 
Çalışma Voltajı : 220 Volt (Pompalı Tip Opsiyonel)
Giriş su basıncı : 2-4 bar
Filtre Özellikleri :10"; 2 x 10u Blok Karbon Filtre, 1 x 5u sediment filtre
Tank Kapasitesi : 10 Lt.
 
 
KABA TORTU FİLTRESİ
Suda bulunan tortu, çamur, kum ,kir, pas, bulanıklığa sebep olan partikülleri tutar . Filtrasyon aralığı 5 mikrondur. Filtre değişim süresi sudaki kirliliğe bağlı değişmekle beraber her 6 ay ile 1 yıl arasında değiştirilmesi tavsiye edilir. 
 
BLOK AKTİF KARBON FİLTRESİ ( 10 micron )
Filtrenin görevi suyun içerisinde tat , koku ve renk bozukluğuna sebep olan klor, zehirli ilaç , asbest , yağ ve benzeri organikleri absorbe etmektir. Giriş suyu özelliğine bağlı olarak değişmekle beraber, her 6 ay ile 1 yıl arasında değiştirilmesi tavsiye edilir.
 
POS KARBON FİLTRESİ 
Filtrenin görevi suyun içerisinde tat , koku ve renk bozukluğuna sebep olan klor, zehirli ilaç , asbest , yağ ve benzeri organikleri absorbe etmektir. T.O.C ve V.O.C arıtımı sağlar ( total organic carbon ve veriable organic carbon ) Giriş suyu özelliğine bağlı olarak değişmekle beraber, her 6 ay ile 1 yıl arasında değiştirilmesi tavsiye edilir.

UV STERİLİZATÖR (Opsiyonel) 
254 nanometre dalga boyutundaki UV ışınları % 99,99 oranında mikroorganizmaların DNA yapılarını bozarak yok eder. Suda herhangi bir kimyasal yan etkisi olmaksızın bakteri, mantar ,virüs v.b mikroorganizmaları yok ederek suyun sterlizasyonu sağlanmış olur.
 
 
Kasalı tip Pompalı Reverse Osmosis sistemi
Kapasite: 200 Galon/ Gün (~750 Lt/Gün) tek pompalı çift membranlı
Kapasite: 300 Galon/ Gün (~1000 Lt/Gün) çift pompalı, 3 membranlı
Çalışma Voltajı: 220 Volt
Giriş su basıncı: 2-4 bar
Filtre Özellikleri:20"; 2 x 10u Blok Karbon Filtre, 1 x 5u sediment filtre
Tank Kapasitesi: 40 Lt. Tank